6.9 C
Gargždai
2024 / 03 / 29

R. Vyšniauskas apie žalingus gyvenimo įpročius: „Aš irgi ne išimtis, pasitaiko visko“

Ar jau skaitėte?

Žinomas sportininkas, daugkartinis Lietuvos sunkiosios atletikos čempionas Ramūnas Vyšniauskas neslepia, jog visada stengėsi kruopščiai laikytis sveiko ir subalansuoto gyvenimo būdo. Vis tik baigta sportininko karjera ir pradėti verslai išbalansavo vyro mitybą ir režimą, todėl Ramūnas pradėjo domėtis sveikatai palankiais polifenoliais, esančiais brokoliuose, granatuose, ciberžolėse, žaliojoje arbatoje, ir jų nauda organizmui.

- Reklama -


Pajusti, kad organizmo apsauginės funkcijos nusilpo, nėra sudėtinga. Toks žmogus kelis kartus per metus serga peršalimo ligomis, jį vis puola alergijos, odos ir gleivinės infekcijos, jo apsauginė sistema nesusidoroja net su herpes viruso sukelta pūsleline. Nusilpusį imunitetą išduoda ir nuolatinis nuovargis, apatija, silpnumas.

Ramūnas Vyšniauskas. Nuotrauka Tomo Petrovskio.

Šį sekmadienį TV8 eteryje rodomoje medicinos laidos „Sveikas rytojus“ rubrikoje „Gamtos ir mokslo galia“ daugkartinis Lietuvos sunkiosios atletikos čempionas ir rekordininkas Ramūnas Vyšniauskas sakys, kad kol esi jaunas, apie imuninę sistemą nesusimąstai.

„Mūsų gyvenimo ritmas yra beprotiškai greitas, todėl norint atsipalaiduoti daug kas griebiasi žalingų įpročių: vakarėliai, alkoholis, cigaretės. Aš irgi ne išimtis, pasitaiko visko, tačiau prisimenu tuos laikus, kai sportavau profesionaliai, visa mityba buvo sureguliuota, praturtinta maisto papildais, vitaminais ir dėl to būdavo jausmas, kad energija net trykšta iš tavęs“, – laidoje pasakos R. Vyšniauskas.

Žmogaus sveikatai didžiulę įtaką daro mityba. Įdomu tai, kad vieni maisto produktai suteikia mūsų organizmui energijos ir sveikatos, kiti – priešingai, žaloja. Buvęs sportininkas, dabar į verslus įsisukęs Ramūnas Vyšniauskas sako, kad esant tokiam beprotiškam gyvenimo tempui deramai rūpintis mityba nėra lengva.

„Kai baigiau sportą, prasidėjo darbas, verslas, tai suvalgai kokį dešrainį, tai nepavalgai, tai šokoladuką užkandi. Ir tai išbalansuoja organizmą, kad energijos nebėra, atsiranda mieguistumas, ima augti svoris ir visa gyvenimo kokybė pablogėja“, – prisipažins R. Vyšniauskas.

- Reklama -

Net ir įtraukus į racioną daug daržovių ir vaisių negali būti tikras dėl jų kilmės bei kokybės, todėl žinomas vyras mitybą kasdien papildo mokslininkų sukurtais ir klinikiniais tyrimais patvirtintais polifenolių gausiais maisto papildais iš brokolių, granatų, ciberžolių ir žaliosios arbatos.

„Aš stengiuosi valgyti daug daržovių, tačiau jos nėra tokios, kokios būdavo senais laikais, pačios močiutės darže užaugintos. Jos neturi tiek vitaminų ir mūsų organizmui reikalingų medžiagų, ypač polifenolių“, – teigs R. Vyšniauskas.

Polifenoliai – tai augaluose randamos bioaktyvios medžiagos, kurios ne tik suteikia spalvą ir sustiprina vaisių skonį bei aromatą, bet ir dalyvauja augimo, dauginimosi procesuose, padeda augalams apsisaugoti nuo mikrobinių ar grybelinių infekcijų, intensyvių ultravioletinių spindulių. Nustatyta, kad šios polifenolių savybės gali būti naudingos ir žmonėms.

Didžiosios Britanijos mokslininkai sukūrė specialias maisto papildo kapsules iš polifenolių gausių visadalių brokolių, granatų, ciberžolių ir žaliosios arbatos ir atliko nacionalinį klinikinį Pomi-T tyrimą, kuriuo pirmąkart pasaulyje patikimai įrodė, kad tinkamai suderinti skirtingų augalų polifenoliai, koncentruoti vienoje kapsulėje, slopina ne tik vėžio žymenų, pavyzdžiui, PSA augimą, bet ir kitus organizmo uždegimo procesus, lemiančius įvairių lėtinių ligų atsiradimą bei vystymąsi.

„Aš visada stengiuosi, jog jeigu buvo kažkoks vakarėlis ar nusimušimas nuo ritmo, nuo įprastos mitybos, renkuosi maisto papildus organizmo atstatymui. Iš maisto negalim gauti tiek medžiagų, kiek jų reikia, nes beprotiškais kiekiais išnaudojam tą energiją, ypač kai turime žalingų įpročių“, – atviraus R. Vyšniauskas.

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto dekanas, gydytojas genetikas prof. Algirdas Utkus atkreipia dėmesį, kad žmogaus genuose yra užkoduota saugoti organizmą, kovoti su ligomis. Visgi dažnai savo sveikatą žmonės niokoja patys.

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto dekanas, gydytojas genetikas prof. Algirdas Utkus.

„Mes kalbame apie didelius skaičius onkologinių ligų ar kitų susirgimų, kurie dažniausiai yra daugiaveiksmės etiologijos. Tai reiškia, jog ligos pasireiškimui įtakos turi ir genai, ir aplinkos veiksniai. Būtent mes ir turime kalbėti apie tą aplinką, pavyzdžiui alkoholį, kurio galėtumėte visiškai atsisakyti. Nulis alkoholio – nulis rizikos“, – tvirtins prof. A. Utkus.

Kitas žalingas įprotis, prie kurio dažniausiai priprantama jaunystėje – tai rūkymas. Pasaulio sveikatos organizacija šį įprotį įvardija kaip labiausiai paplitusią priklausomybę, nuo kurios sukeltų ligų pasaulyje per metus miršta apie 6 milijonai žmonių.



„Rūkymas yra dar vienas žalingas veiksnys, kuris žeidžia daugelį mūsų organų ir ne tik kvėpavimo sistemą. Mūsų reparacinė sistema funkcionuoja gerai ir stengiasi tas klaidas, atsiradusias dėl žalingų veiksnių poveikio, ištaisyti. Tačiau rūkymas susijęs su aiškia ir įrodyta plaučių vėžio rizika, o žinodami tą, žmonės turėtų susimąstyti“, – laidoje sakys prof. A. Utkus.

Remiantis mokslininkais, polifenoliai veikia kaip antioksidantai, kodėl gali padėti užkirsti kelią laisviesiems radikalams, atsirandantiems organizme dėl žalingų įpročių. Taip pat polifenoliai mažina organizmo uždegiminius procesus ir yra susiję su mažesniu lėtinių ligų pavojumi.

Kaip sustiprinti organizmą, kai jį žaloja mūsų pačių sukeliami veiksniai ir žalingi gyvenimo įpročiai – atsakymas jau šį sekmadienį, 12 val. per TV8!

Televizinis medicinos žurnalas „Sveikas rytojus“ apjungia visas medicinos pasaulio sritis bei sveikos gyvensenos filosofijas. Prie laidos vairo stoja 4 vedėjai, kurie savo srities rubrikose pasidalys svarbiausiomis, naudingiausiomis, aktualiausiomis ir naujausiomis medicinos, farmacijos ir sveikatingumo pasaulio aktualijomis. Ilgametė laidos vedėja gydytoja Irena Pivoriūnienė dalins laiko patikrintus sveikatos patarimus, plastikos chirurgijos specialistas vienas iš „Fi Clinica“ įkūrėjų Vygintas Kaikaris pasakos apie sveiką grožį, iliuzionistas, VšĮ „Įveik vėžį“ vadovas Arvydas Stonys ieškos gydomosios gamtos ir mokslo galios, o šeimos gydytoja Raimonda Plioplytė supažindins su naujausiomis medicinos aktualijomis.

„Sveikas rytojus“ – sekmadieniais, 12 val. per TV8 televiziją!

TOP naujienos

Gydytojos įspėja sergančius astma: jei nors 1 iš šių 5 teiginių jums tinka, kreipkitės į gydytoją

Nors astma yra lėtinė liga, tai visai nereiškia, kad gyvenimą ji turi apkartinti. Su astmos paūmėjimais ir nuolatiniu simptomų malšinimu susitaikę pacientai nebeįsivaizduoja kitokio...

Gydytoja pulmonologė: kada dėl kosulio turėtumėte sunerimti

Daugelis žmonių į kosulį linkę žiūrėti nerimtai – įprasta galvoti, kad po kelių dienų ar savaitės jis praeis. Tačiau jei kosulys užsitęsia bent kelias...

ORAI: Vasara trauktis neskuba – šils iki 25 laipsnių

Šiandien Lietuvoje kai kur trumpas nedidelis lietus. Vėjas šiaurinių krypčių, 6–11 m/s. Aukščiausia temperatūra 20–25 laipsniai šilumos. Ketvirtadienį lietaus nenumatoma. Vėjas šiaurės, šiaurės rytų, 3–8...

Horoskopai vasario 9 dienai

AVINASJums visiškai nesunku prisitaikyti prie pasikeitusių darbo sąlygų. Tai garantuoja jums didelį pranašumą prieš kitus. Galite pradėti rimtai planuoti dalykus, apie kuriuos anksčiau nė...

Astrologinė prognozė sausio 12-ajai, penktadieniui

AVINAS. Dėl kitų žmonių dėmesio, palankumo, patarimų šiandien turėtumėte pasijusti saugiau. Svarbiausia, venkite galvoti vien apie rūpesčius. Raskite būdų šauniai ir sveikai atsipalaiduoti, pasportuoti. JAUTIS. Šiandien mintys suksis apie permainas, reformas. Svarbu disciplinuotai dirbti, nesusipykti...

Horoskopai kovo 29 dienai

AVINASŠiandien esate kupinas energijos ir ryžto kalnus nuversti. Visa problema - nukreipti jėgas į pozityvius darbus. Atsiras kažkas, pasišovęs jus būtinai sukritikuoti ar pažeminti. JAUTISBūsite toks suirzęs, todėl bet koks nesklandumas gali būti paskutinis lašas,...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS