19.9 C
Gargždai
2024 / 07 / 23

Pomėgis žvejoti gali pabrangti

Ar jau skaitėte?

Seimui siūloma padidinti mėgėjų žvejybos leidimų kainas valstybiniuose žuvininkystės vandens telkiniuose nuo 1 euro 40 centų iki 3 eurų dviem paroms, nuo 5 eurų iki 15 eurų mėnesiui ir nuo 14 eurų iki 50 eurų metams.

- Reklama -

Tai numatančias Mėgėjų žvejybos įstatymo pataisas įregistravo Seimo nariai Aistė Gedvilienė, Simonas Gentvilas ir Linas Jonauskas.

Projekto autorių teigimu, šiuo metu galiojančios mėgėjų žvejybos leidimų kainos nesikeitė jau 11 metų.

Iliustracinė nuotrauka.

„Išaugus prekių ir paslaugų kainoms, surenkamų lėšų neužtenka žuvų išteklių atkūrimui ir saugojimui užtikrinti. Pvz.,vienos įžuvinimui skirtos šiųmetės lydekos rinkos kaina pernai siekė apie 1,8 eurų, tuo tarpu dvi paras galiojantis žvejo mėgėjo bilietas ir leidimas žvejybai vandens telkinyje, į kurį išduotas leidimas naudoti žvejybos plotą, kainuoja tik 1,4 eurų“, – sako projekto autoriai.

Jeigu Seimas pritartų, mėgėjų žvejybos leidimų kainos padidėtų apie 2- 3,5 karto.

Dvigubai turėtų pabrangti ir mėgėjų žvejybos leidimas žvejoti privačiame žuvininkystės vandens telkinyje, kuriame neorganizuota limituota žvejyba, arba valstybiniame žuvininkystės vandens telkinyje, į kurį neišduotas leidimas naudoti žvejybos plotą ir organizuota limituota žvejyba, išskyrus lašišų ir šlakių limituotą žvejybą.

- Reklama -

Parai toks leidimas kainuotų 5 eurai, savaitei – 15 eurų, mėnesiui – 30 eurų.

Jei Seimas pritartų, už vienos paros mėgėjų žvejybos leidimą lašišų ir šlakių limituotai žvejybai tektų sumokėti 15 eurų, jei žvejojama paleidžiant visas sugautas lašišas ir šlakius – 5 eurus.

„Lašišos ir šlakiai yra išskirtinio dydžio, rečiau sugaunamos ir trofėjinę vertę turinčios žuvys, kurių žvejyboje tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse skatinamas pagavai – paleisk principas. Įstatymo projekte siūloma nustatyti didesnę mėgėjų žvejybos leidimų, suteikiančių teisę paimti sugautas lašišas ir šlakius, kainą, išduoti pigesnius, nesuteikiančius teisės paimti sugautų lašišų ir šlakių, mėgėjų žvejybos leidimus“, – sakoma dokumento aiškinamajame rašte.

Jame nurodoma, kad į valstybės biudžetą už mėgėjų žvejybos leidimus kasmet surenkama apie 1,5-1,6 mln.eurų. Skaičiuojama, kad priėmus projektą, jei mėgėjų žvejybos leidimų skaičius reikšmingai nesumažėtų, būtų surenkama apie 4,6 mln. eurų. Šias lėšas planuojama skirti vandens telkinių įžuvinimui, mokslinių tyrimų atlikimui, vandens transporto priemonių nuleidimo vietų įrengimui, žvejybos kontrolės stiprinimui ir kitoms priemonėms.

Siekiant paskatinti jaunimą žvejoti siūloma leisti žvejoti nemokamai, be mėgėjų žvejybos leidimų, asmenims iki 18 metų. Šiuo metu tokia galimybė suteikta iki 16 metų.

Jei Seimas pritartų įstatymo pataisoms, Rusnės seniūnijos gyventojai netektų teisės nemokamai žvejoti, nes, projekto autorių teigimu, „tokia nuostata diskriminuoja kitų savivaldybių vietos gyventojus ir sukuria nepagrįstų lūkesčių“.

Projekte numatoma, kad mėgėjų žvejybos leidimų išdavimo tvarką nustatys aplinkos ministras.

Mėgėjų žvejybos įstatymo pataisų pateikimas Seime planuojamas ketvirtadienį.

Jadvyga Bieliavska (ELTA)

 

TOP naujienos

Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose Vilniuje paskelbta ir apdovanota „Metų darbovietė“

Darbuotojams saugumą, palankią emocinę aplinką kuriančios, ryšius su bendruomenėmis stiprinančios, aplinką tausojančios, įvairovę skatinančios įmonės sausio 18 d. pagerbtos Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose....

„Atgijusios“ skulptūros priminė: astma gali įkalinti savo paties kūne

Vilniečių dėmesį vieną dieną atkreipė juos užkalbinusios skulptūros. Šių švokštimą ir dusulį galėjo atpažinti astma sergantys praeiviai – jiems ir sergančiųjų artimiesiems skirta žinutė...

Palangos pajūryje bus naujovių

Šią vasarą į Palangą atvykę atostogautojai galės nebesvarstyti, teisėtai ar ne jie saulės voniomis mėgausis nuogi ar prie jūros ateis su keturkoju augintiniu. Palangos...

ORAI: Šiandien nepastoviai debesuota, aukščiausia temperatūra 19–24 laipsniai šilumos

Šiandien Lietuvoje bus nepastoviai debesuota. Kai kur trumpas lietus. Aukščiausia temperatūra 19–24 laipsniai šilumos. Antradienio dieną vietomis truputį palis. Vėjas pietvakarių, naktį 5–10 m/s, dieną...

Šios švenčių laukimo tradicijos populiarumas tik auga: sužinokite, kodėl ją verta puoselėti visiems

Advento kalendorius – tai beveik mėnesio trukmės ritualas, skirtas skaičiuoti dienas iki Kalėdų. Kiekvieną dieną atveriamos naujos durelės, už kurių slepiasi maža paslaptis: dovanėlė, šokolado gabalėlis, galvosūkis ar paveikslėlis. Prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva...

„Iki“ pristatė naujovę rinkoje – programėlę tik darbuotojams, kad jiems būtų dar patogiau

Prekybos tinkle „Iki“ – virš 5 tūkstančių darbuotojų, o kiekvienam jų – gausus naudų paketas, pradedant nuolaidomis parduotuvėse ir baigiant papildomu sveikatos draudimu. Net kai komanda yra tarsi vienas kumštis, informacijos sklaidą tokiame dideliame...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS