4.9 C
Gargždai
2024 / 04 / 16

Nefinansinius priedus gauna 79 % darbuotojų

Ar jau skaitėte?

Atlyginimo tyrimo www.manoalga.lt duomenimis, 2022 metais nefinansinius priedus gavo 79 % darbuotojų, motyvacinių priedų gavėjų skaičius nuo 2021 metų paaugo 4 %.

- Reklama -

Per metus labiausiai augo darbo namuose, įmonės įmokos papildomam sveikatos draudimui, įmonės renginiai, automobilio parkavimo vieta, rekomendacijų programa, priedai ypatingomis gyvenimo progomis ir nemokami gėrimai (arbata, kava, mineralinis vanduo, …) priedų paplitimas.

Šių priedų populiarumo augimas – darbo rinkos atspindys, t.y. darbdaviai fokusuojasi į darbuotojų gerovės užtikrinimą, komandiškumo, ypač dirbant hibridiniu būdu, stiprinimą, bei darbuotojų paieškos per esamus darbuotojus būdo išnaudojimą.

Nefinansinių priedų dešimtuke be bazinių dalykų, pvz. nemokami gėrimai; rasime ir darbo priemones (kompiuteris ir mobilus telefonas asmeniniam naudojimui), darbo organizavimo formas (lanksčias darbo valandas, darbas namuose), rūpestį darbuotojų sveikata (laisva diena ligos atveju, papildomas sveikatos draudimas) bei įvertinimo ir dėkingumo elementus (automobilio parkavimo vieta, priedai ypatingomis gyvenimo progomis, įmonės renginiai).

Nefinansinių priedų TOP 10:

  1. Įmonės renginiai – 39 %
  2. Darbas namuose – 38 %
  3. Nemokami gėrimai (arbata, kava, mineralinis vanduo, …) – 37 %
  4. Lanksčios darbo valandos – 32 %
  5. Mobilus telefonas asmeniniam naudojimui – 26 %
  6. Nešiojamas kompiuteris asmeniniam naudojimui – 25 %
  7. Laisva diena ligos atveju – 24 %
  8. Automobilio parkavimo vieta – 22 %
  9. Įmonės įmokos papildomam sveikatos draudimui – 20 %
  10. Priedai ypatingomis gyvenimo progomis (vestuvės, gimtadienis, vaiko gimimas ir t.t.) – 14 %.

Vyrai gauna daugiau ir svaresnius nefinansinius priedus

Nefinansinius priedus gauna 80 proc. vyrų ir 77 proc. moterų.

Vyrai lenkia moteris nefinansinių priedų krepšelio dydžiu ir įvairove. Iš 22 nefinansinių priedų sąrašo, vyrai daug dažniau nei moterys gauna šiuos priedus: mobilus telefonas ir automobilis asmeniniam naudojimui, medicininių paslaugų lygis aukštesnis už vidutinį, lanksčios darbo valandos, nešiojamas kompiuteris asmeniniam naudojimui, laisva diena ligos atveju, automobilio parkavimo vieta. Nemaža dalis šių priedų susiję su statusu. Žinoma, tokiam priedų prieinamumo skirtumui turi įtakos ir tai, kad daugiau vyrų užima aukštesnes, vadovaujančias pareigas.

- Reklama -

Tuo tarpu šiek tiek daugiau moterų gauna šiuos priedus: priedai ypatingomis gyvenimo progomis, nemokami gėrimai (arbata, kava, mineralinis vanduo, …), personalo mokymai, įmonės įmokos papildomam sveikatos draudimui.

Nefinansiniai priedai regionuose ir skirtingo kapitalo įmonėse

Dosniausius nefinansinius priedus gauna Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos regionų darbuotojai. Kas trečias Marijampolės, Panevėžio, Telšių ir Utenos darbuotojas apskritai negauna nefinansinių priedų, Alytuje jų negauna 37 %, o Tauragėje – 39 % darbuotojų.

Vilniaus regione populiariausi šie priedai: darbas namuose (46 %), nemokami gaivieji gėrimai (44 %), įmonės renginiai (41 %). Palyginimui, Tauragės regiono priedų TOP 3: nemokami gaivieji gėrimai ir įmonės renginiai po 18 %, mobilus telefonas asmeniniam naudojimui – 17 %.

Yra keli nefinansiniai priedai, kurie, nepriklausomai nuo regiono, gan panašia dalimi prieinami visiems darbuotojams, tai: personalo mokymai, automobilis asmeniniam naudojimui, mobilus telefonas asmeniniam naudojimui, transporto išlaidų kompensavimas, maitinimo kompensavimas, priedai ypatingomis gyvenimo progomis, priedai jubiliejų įmonėje progomis.

Šie priedai susiję su darbo organizavimu, darbuotojų tobulėjimu ir įvertinimu.

Kiek ir kokių priedų gauna darbuotojai priklauso ir nuo įmonės savininko tipo, pvz. privataus užsienio kapitalo įmonėse papildomų nefinansinių priedų negauna 10 %, privataus vietinio kapitalo – 20 %, o valstybinėse – 33 % darbuotojų.

Valstybinėse įmonėse daugiau nei privataus kapitalo įmonėse prieinami tik personalo mokymai, o privataus vietinio kapitalo įmonėse daugiau nei kito kapitalo įmonėse prieinamas tik transporto išlaidų kompensavimas. Valstybinėse įmonėse papildomos atostogų dienos, medicininių paslaugų lygis aukštesnis už vidutinį ir priedai jubiliejų įmonėje progomis labiau paplitę nei privataus vietinio kapitalo įmonėse. Visais kitais nefinansiniais priedais pirmauja privataus užsienio kapitalo įmonės.

Rita Karavaitienė

TOP naujienos

Atnaujintos šviesoforų įrengimo taisyklės leis lanksčiau reguliuoti eismą

Atsižvelgdama į eismo mieste kitimo tendencijas ir sparčiai diegiamą prie eismo srautų prisitaikantį jutiklinį šviesoforų valdymą, Susisiekimo ministerija atnaujino Kelių šviesoforų įrengimo taisykles. Miestuose vis...

Sportinės traumos – ką reikia žinoti norint greičiau atsistatyti?

Sporto traumas patyrusiems profesionalams tenka ištverti ir psichologinį, ir fizinį krūvį. Kad būtų išvengta skaudžių pasekmių, svarbi ne tik greita reakcija, pagalba, bet ir...

Ketvirtadienio eismo įvykiai

Liepos 22-ąją, ketvirtadienį, policijos pareigūnai užregistravo, pirminiais duomenimis, 57 eismo įvykius. Dėl neblaivių vairuotojų kaltės – 2 (Raseiniuose ir Ukmergės rajone). 15 atvejų, kai...

Kada lietuviai aktyviausiai planuoja atostogas?

Gražiausias metų šventes sutikdami su draugais ir artimaisiais, lietuviai dalijasi kelionių įspūdžiais bei planuoja naujas išvykas. Kaip rodo kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ statistika, savaitė...

Vaikų pramogos vasarą: tėvai išlaidauti nelinkę

Šalies gyventojus išgąsdinusi ir daugybę planų apsunkinusi COVID-19 pandemija palietė ne tik tūkstančių šeimų finansinę būklę, bet ir vaikų ugdymą bei laisvalaikį: mokymasis persikėlė į virtualią erdvę, sutriko užimtumo studijų veikla, buvo ribojamas vaikų...

Nektarinų ir mangų limonadas

Nektarinai – į persikus panašūs vaisiai, turintys kiek lygesnę odelę ir saldesnį skonį. Šiuos vaisius įprasta valgyti šviežius, bet galima dėti ir į skirtingus desertus, vaisių kokteilius ar glotnučius, jais gardinti pusryčių košes ir...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS