4.9 C
Gargždai
2024 / 04 / 25

„Daumantai LT“ – daugiau eksporto krypčių ir net 22 nauji produktai

Ar jau skaitėte?

Kėdainiuose įsikūrusi viena moderniausių lietuviškų padažų ir pagardų gamintojų UAB „Daumantai LT“ pernai atšventė savo trisdešimtąjį jubiliejų. Per tris veiklos dešimtmečius bendrovė tapo puikiai pažįstama ne tik Lietuvos vartotojams – šalies vardą ji garsina dar 18-oje pasaulio šalių, į kurias eksportuojama „Daumantų“ produkcija. Tiesa, šis skaičius nuolat kinta, mat sąrašą papildo vis naujos eksporto kryptys.

- Reklama -

Bendrovės „Daumantai LT“ direktorius Saulius Grinkevičius, paprašytas įvertinti 2021-uosius metus, sako, kad jie buvo prieštaringi.

„Kalbėdamasis su kolegomis, kolektyvu pastebėjau, kad per 30 mūsų veiklos metų tokį sudėtingą laikotarpį išgyvename jau antrą kartą. Prisimenu sunkią 1994–1995 metų atkarpą, kai Lietuvos verslui teko galynėtis su tuomet ištikusia bankų krize. Ir dabar sunkumai panašūs, skirtumas tik toks, kad dabartiniai yra globalūs, apimantys visą pasaulį“, – kalba vadovas.

– Kokius iššūkius teko įveikti?

– Metų pradžia įmonei buvo sėkminga, ypač pirmieji keturi mėnesiai. Tačiau balandžio pabaigoje ir gegužės pradžioje mus pasiekė žinia iš tiekėjų apie žaliavų pabrangimą. Nors iš pradžių kainos pakilo ne taip drastiškai, antrasis brangimas, prasidėjęs rugsėjo mėnesį, išmušė iš vėžių ne tik mus, maisto gamintojus, bet, manau, ir visą verslą tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje.

Mus pasiekia atgarsiai iš Europos, iš kitų šalių, kad viskas smarkiai brangsta. O kaip gali nebrangti? Juk, pavyzdžiui, viena iš mūsų pagrindinių žaliavų – aliejus – nuo šių metų pradžios pabrango visu 100 procentų. Todėl sunku nuspėti, kaip tai paveiks mūsų gaminamos produkcijos – majonezų bei įvairių pagardų – savikainą.

- Reklama -

Arba kitas pavyzdys: vienos iš mūsų gaminamų garstyčių rūšies žaliava pabrango net 108 procentais, t. y. daugiau nei dvigubai. Taip pat 25 procentais pakilo ir cukraus kaina – tai išties labai daug.

Kaip minėjau, tai liečia ne tik mus, bet ir visus verslus. Ne tik maisto pramonės, bet ir, tarkime, statybų srities. Taigi, iššūkių daug. Jau nekalbant apie pandemiją, kuri nuvargino visus gyventojus. Turėjome viltį, kad pamažu situacija ims gerėti, deja, metų pabaigoje ji ir vėl pasisuko į blogesnę pusę.

– Kas padėjo įveikti iššūkius?

– Žinoma, niekada nebūna 100 procentų viskas tik blogai. Didžiuojuosi bendrovės kolektyvu, kuris pandemijos metu parodė vienybę, todėl šiandien visi mūsų darbuotojai – šimtu procentų pasiskiepiję. 

Prieš atsirandant galimybei skiepytis, pasitaikė tik pavienių susirgimų, nes nuo pat pradžių labai saugojome savo darbuotojus ir ėmėmės visų priemonių užtikrinti jų saugumui. Dabar mes jaučiamės dar tvirčiau, kadangi esame pasiskiepiję abiem privalomais skiepais. Nemaža dalis mūsų jau yra gavę ir trečią, stiprinamąją, vakcinos dozę.

Taip pat, po pertraukos dalyvavome vienoje didžiausių tarptautinių maisto pramonės parodų „Anuga“, kuri vyksta Kelne. Ji dėl pandemijos ankstesniais metais buvo atidėta ir pagaliau šiemet įvyko.

Tik šįkart ji buvo kiek kitokia. Dalyvių skaičius mažesnis, tačiau tie, kurie atvyko, buvo gerai pasirengę. Per mūsų 20 metų praktikos, važinėjant po tarptautines parodas, dar taip nebuvo, kad iš karto po parodos pasirašytume kelis kontraktus. Deryboms prireikdavo kone metų.

Pasirašėme sutartis su Indijos, Rumunijos, Slovakijos, Vokietijos, Egipto ir Izraelio įmonėmis. Ir jau pradedame siųsti savo produkciją. Taip operatyviai iki šiol tikrai nebūdavo. Matyt, pandemija ir mūsų partnerius išmokė ar paskatino priimti greitesnius sprendimus.

Galime pasidžiaugti, jog šiandien eksportuojame savo produkciją jau į 18 valstybių. Tikimės, kad tai bus ilgalaikio bendradarbiavimo santykiai.

Dar viena gera žinia, kad 8 procentais mūsų įmonės darbuotojams pakilo darbo užmokestis. Be to, labai aktyviai dirba „Daumantai LT“ technologai. Vien per šiuos metus sukurti net 22 nauji produktai. Iš jų 12 skirti užsienio, o dešimt – vietinei rinkai. Pagaminome du įdomaus skonio – paprikų ir agurkų – majonezus. Taip pat tęsiame pasirinktą ekologiškos produkcijos kryptį – savo gaminiuose naudojame kuo mažiau cukraus ar kitų priedų.

– Kokiomis nuotaikomis pasitinkate naujus metus?

– Verslui buvo itin skausminga situacija dėl Kinijos. Nors iš pradžių buvo kalbama apie kelių šimtų milijonų eurų nuostolius, vėliau paaiškėjo, kad kalbame ne apie milijonus, o apie milijardus ir spaudimą per visą pasaulį. Tai toli gražu mūsų verslui nepadėjo. Turėjome tikrai neblogus partnerius ir santykius: ne tik pardavinėjome, bet ir pirkome iš Kinijos. Dabar viskas sustojo. O kada vėl kas prasidės, niekas negali pasakyti. Gerai bent tai, kad randame naujų partnerių, kurie padeda kompensuoti praradimus.

Nepaisant iššūkių, į ateinančius 2022 metus žvelgiame optimistiškai ir tikimės, jog ne tik pavyks suvaldyti pandemiją, bet ir bus pristabdytas žaliavų bei kainų kilimas.  

TOP naujienos

Vaisių sėklos: visas valgyti naudinga, tačiau kai kurias svarbu tinkamai apdoroti

Valgydami vaisius daugelis instinktyviai griebiasi sultingosios dalies, o sėklas išmeta net nesusimąstydami. Tačiau mažytėse sėklose slypi maistinių medžiagų ir sveikatai naudingų medžiagų lobis. Anot...

Karantino metu daug gulime ir valgome – kaip tai gali pakenkti sveikatai?

Karantino įvedimas pakoregavo daugelio žmonių gyvenimo būdą, tačiau atsiradus daugiau laiko, motyvacijos pasirūpinti savo sveikata nepadaugėjo, o kai kuriais atvejais net sumažėjo. Dėl negalėjimo...

ORAI: Sekmadienio dieną temperatūra 21–28 laipsnis šilumos

Sekmadienio dieną vietomis, daugiausia vakariniuose rajonuose, trumpai palis. Vėjas besikeičiančios krypties, 5–10 m/s. Temperatūra 23–28, vakariniuose rajonuose kai kur apie 21, Pietų Lietuvoje vietomis...

Per parą Lietuvoje ištirti 6040 mėginiai

Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų: 1370 Per vakar dieną patvirtinta naujų ligos atvejų: 20 Mirusiųjų nuo koronaviruso skaičius: 38 Pasveikusiųjų skaičius: 357 Per vakar dieną ištirta: 6040 Lietuvos miestų COVID-19...

Lempučių spindesys ir tamsa: kas slypi po stiklu ar plastiku?

Taupome elektrą, bet pajusti švenčių laukimo nuotaiką vis tiek norisi. Ir medikai pataria: jei nenorime pulti į depresiją, reikia daugiau šviesos. Kaip suderinti taupumą ir šviesos poreikį? Elektronikos atliekų tvarkymo organizavimu besirūpinantys specialistai primena,...

Kaip išvengti klaidų, susijusių su vaistais?

Klaidos, susijusios su vaistais, medicinoje yra vienos dažniausiai pasitaikančių. Jos gali įvykti dėl įvairiausių priežasčių. Pavyzdžiui, paskirtos per mažos arba per didelės medikamento dozės, kelių vaistų tarpusavio sąveikos ar nepageidaujamos ir nenumatytos reakcijos. Kauno...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS